KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197304
nr 1619 7304
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, "vas". Olja på pannå, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 maj 2024
kl 21:04:54
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson